Sıkça Sorulan Sorular

Verdiğiniz fiyatlara neler dahildir?

Prefabrik bina malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri), Dış kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan göbekli kapı, Balkon kapıları PVC camlı kapı, Pencerelerin, Vasistasları ve Camların takılması, Binanın iç ve dış cephe boyasının yapılması, bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi, elektrik ve su armatürlerinin verilmesi, dahildir. 

 

Müşterinin yapması gerekenler nelerdir?

Zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) , prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) , belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir. 

 

Prefabrik evleri Türkiye’nin her yerine yapabiliyor musunuz?

Türkiye’nin her bölgesine hizmet verebiliyoruz. İstanbul  dışı alımlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek giderlerini alıcı karşılamaktadır. (kaba montaj ekibi 5, boya montaj ekibi 2 kişidir) 


Binaların yapılması sırasında ruhsat gereklimi ?

Ruhsat Binanın kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin inisiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve zemin etüdü müşteriye aittir. 

Ruhsat ve diğer tüm yasal izinler, müşterimizin sorumluluğundadır. 

 

Prefabrik Binaların ses ve ısı yalıtımı nasıldır ?

Prefabrik konutlarda kullandığımız dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. Duvar panelleri arasındaki 16 danste yoğunluğundaki strafor, ve çatı izolasyonu için kullanılan taş yünü, normal betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. 

 

Binanın yaklaşık kullanım süresi nedir ?

Prefabrik binalımızda kullanılan ana malzeme Betopan’dır. Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. Prefabrik binanın ortalama ömrü betonarme binalarla eş değerdir.

 

Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mıdır ?

Prefabrik konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun bina üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır. 

 

En fazla kaç katlı yapılabilir ?

Tek katlı veya iki katlı olarak yapılabilmektedir. 

 

Betonarme bir binanın üzerine de yapılabilir mi ?

Sadece tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir. 

 

İstediğimiz plan ve dış görünüşte bina yaptırılabilir mi ?

Prefabrik yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğin boyut ve planlarda yapılabilir. 

 

Prefabrik konut ortalama kaç gün içerisinde teslim edilir ?

Seçmiş olduğunuz binanın metrekaresi ve fabrika yoğunluğuna bağlı olmakla beraber ortalama 100 m2 tek katlı bir konut 5-7 iş günü içerisinde teslim edilir. Ortalama 4-5 içerisinde de montajı tamamlanır. 

 

Prefabrik binaların nakliyesini hangi araçlarla yapabilir ?

Prefabrik binaların nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90m2 prefabrik bina malzemesi alır.Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir. 

 

Prefabrik konutlar depreme dayanıklı mıdır ?

Prefabrik konutlar deprem konutları olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz. 

 

Prefabrik konutlar sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi ?

Söküm ve tekrar montaj ücreti ödenmek koşuluyla istediğiniz zaman, konutlarımızı farklı bir yere tekrar montaj yapılabilir. 

 

Kullandığınız malzemelerin teknik özellikleri nelerdir ?

Dış Cephe Kaplama : AHŞAP DESEN


 Bina Yüksekliği : 2800 mm,

Dış Duvar : 10 cm,

İç Duvar : 6 cm,

Çatı Kaplaması : Boyalı Galvaniz Sac, Metal Kiremit(Opsiyonel), Shingle (Opsiyonel )

Dış Kapı : Çelik Kapı,

İç Kapı : Amerikan Göbekli Kapı,

Pencereler : Kurşunsuz PVC PAKPEN,

Elektrik Tesisatı : Sıva Altı,

Sıhhi Tesisat : Sıva Altı,

Köşe Kaplama : Tüm Köşeler İçin Estetik Betopan Köşe Kaplamaları...

 

Ödeme şekliniz nedir? Taksit yapma imkânınız var mıdır ?

Sözleşme tarihi itibariyle sözleşme bedelinin tamamı nakit şeklinde tahsil edilir.Dilenildiği takdirde ilk ödeme de ücretin yarısı alınır üretime geçilir, kalan yarısı da yükleme anında alınır.

Taksitlendirme konusunda da kredi kartı 9-12 ay taksit imkanı sağlamaktayız.

Ayrıca bankalardan kredi de çekilmesi mümkündür.

 

Yapılmış binaları nerede görebiliriz ?

Kocaeli Gebze´deki üretim tesisimizde görebilirsiniz.